ЦСК Україна
Електронний цифровий підпис використовується юридичними та фізичними особами як аналог власноручного підпису, що надає електронному документу юридичної сили. Це стало можливим з 1 січня 2004 року, коли набрав чинності прийнятий Верховною Радою України Закон «Про електронний цифровий підпис». Завдяки йому електронні документи, підписані електронним цифровим підписом набули юридичної чинності.
ЕЦП володіє всіма основними властивостями власноручного підпису:
засвідчує те, що отриманий документ надійшов від особи, яка його підписала;
гарантує цілісність і захист від спотворення і внесення виправлень у підписаний документ;
не дає можливості особі, що підписала документ, відмовитися від зобов'язань, які вона взяла на себе, підписуючи цей документ.
Переваги ЕЦП
Всебічна економія ресурсів та удосконалення бізнес-процесів на підприємстві
Ведення електроного документообігу на підприємстві істотно зменшує обсяги паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємства, пов'язані з укладанням договорів, оформленням платіжних документів, та їх пересиланням. Документи можуть бути підписані ЕЦП і передані за призначенням протягом декількох секунд.
Простота і зручність використання-процесів на підприємстві
Використання ЕЦП напрочуд просте і доступне будь-якій людині незалежно від рівня володіння персональним комп'ютером, освіти та роду занять.
Конфіденційність інформації
Конфіденційність інформації (неможливість доступу до неї будь-якої особи, що не володіє секретним кодом) забезпечується завдяки надійним крипторафічним перетворенням.
Безпека інформаціїдосконалення бізнес-процесів на підприємстві
Безпека використання ЕЦП гарантується тим, що надійні засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Можливість ведення електронного документообігу з державними структурами
Зручність використання одних і тих ж засобів ЕЦП при обміні даними з усіма міністерствами, відомствами, при подачі звітності в будь-які контролюючі органи, що приймають звіти в електронній формі на території Україні.
Ведення ділових відносин на сучасному рівні
Використання ЕЦП істотно прискорює проведення будь-яких комерційних операцій і виключає необхідність додаткових зустрічей і багатогодинних переговорів.